eurodesk1

EUROkonsultant – szkolenie dla nowych konsultantów

W ostatnim czasie odbyło się kolejne szkolenie wstępne dla przyszłych lokalnych konsultantów platformy informacyjnej Eurodesk. Instytut Rozwoju Społecznego i Edukacji jako Lokalny Punkt Eurodesku w Zagłębiu Dąbrowskim reprezentowała Paulina Marzec, która od niedawna jest wolontariuszką w naszej fundacji.

W ciągu kilkudniowego szkolenia 16 uczestników z całej Polski miało okazję poznać strukturę oraz obszary działalności Eurodesku jako narzędzia informacyjnego w przestrzeni europejskiej, krajowej oraz lokalnej,
a także przekazana im została wiedza dotycząca najnowszej oferty programu Erasmus+.
Obok zajęć wykładowych szczególnie interesujące i ważne ze względu na pracę konsultanta były warsztaty praktyczne, dzięki którym nowi współpracownicy “Eurodesku” poznawali narzędzia niezbędne do prowadzenia akcji informacyjnych czy promocyjnych wśród odbiorców, którymi w zdecydowanej większości są ludzie młodzi.

Wysoki poziom merytoryczny całego szkolenia gwarantowali nie tylko jak zwykle fantastycznie przygotowani prowadzący reprezentujący Krajowe Biuro Eurodesku – Wawrzyniec Pater, Małgorzata Pośnik oraz Łukasz Smogorowski, ale także sami uczestnicy, którzy jako doświadczeni działacze społeczni, edukatorzy i trenerzy chętnie wymieniali się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

To szkolenie było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Zajęcia wzbudziły we mnie zainteresowanie i chęć zagłębienia się w tematykę Eurodesku. Ta organizacja daje młodzieży mnóstwo możliwości, o których, tak naprawdę, mało kto jest w stanie dowiedzieć się na własną rękę. Może to niechęć do samorealizacji, a może brak miejsc lub osób, które mogłyby taką wiedzę przekazać? – wskazuje Paulina Marzec, uczestniczka szkolenia z ramienia Instytutu Rozwoju Społecznego i Edukacji.

Przypominamy! 🙂
Od wiosny tego roku Instytut Rozwoju Społecznego i Edukacji jest akredytowanym Lokalnym Punktem Eurodesku w Zagłębiu Dąbrowskim.
Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz udzielą fachowej i rzetelnej informacji osobom zainteresowanym tematyką mobilności europejskiej oraz edukacji formalnej i nieformalnej. Uczniowie, studenci, ludzie młodzi jak i dorośli – każdy znajdzie coś dla siebie w ramach kursów, grantów, projektów i szkoleń.
Nasze biuro mieści się przy ul. Bema 4a w Będzinie, zapraszamy także do kontaktu telefonicznego 731 488 499 oraz poprzez pocztę elektroniczną: bedzin@eurodesk.eu

Udostępnij: