Mariusz Dyduch

Prezes Zarządu
731 488 499
Będzin

Właściciel i manager firmy PROFES Mariusz Dyduch, założyciel i prezes zarządu Fundacji Instytut Rozwoju Społecznego i Edukacji, od 2010 roku radny Rady Miejskiej w Siewierzu.

Z wykształcenia politolog (spec. samorządowa) oraz filolog germański (spec. metodyka i dydaktyka j. niemieckiego). Edukację w zakresie nauk o polityce kontynuował na Universität Stuttgart w Niemczech, ukończył studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestnik wielu szkoleń, w tym 1. edycji Akademii Sobieskiego organizowanej przez Instytut Sobieskiego w Warszawie oraz 25. edycji Szkoły Liderów Politycznych realizowanej przez Fundację Szkoła Liderów z Warszawy.

Działacz społeczny w przestrzeni powiatu będzińskiego, promotor Zagłębia Dąbrowskiego. Wieloletni czynny samorządowiec jako radny Rady Miejskiej w Siewierzu w kadencjach 2010-2014 oraz 2014-2018, członek Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego.

Doświadczony pracownik samorządowy odpowiedzialny za zadania z zakresu edukacji i kultury, w tym za realizację projektów edukacyjnych dla młodzieży i seniorów w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" oraz "Erasmus+", a także przedsięwzięć wspierających rozwój lokalny. Inicjator i koordynator przedsięwzięć w przestrzeni międzynarodowej z partnerami z Wielkiej Brytanii, Turcji i Hiszpanii. Koordynator Lokalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk w Zagłębiu Dąbrowskim.

Ekspert w zakresie polityki młodzieżowej oraz lokalnej, uczestnik licznych konferencji i seminariów międzynarodowych organizowanych w Europie i na Kaukazie m. in. przez Departament Młodzieży Rady Europy, jak również Ecumenical Youth Council of Europe oraz liczne organizacje pozarządowe działające w przestrzeni europejskiej.

Badacz zajmujący się tematyką zachowań wyborczych i psychologii polityki, polityki lokalnej i edukacyjnej. W kręgu jego zainteresowań leży również komunikacja międzykulturowa oraz edukacja pozaformalna dorosłych i młodzieży. Współautor książki pt. Kapitał społeczny i polityka w procesie transformacji ustrojowej Europy Środkowej i Wschodniej, autor licznych opracowań dot. tematyki zachowań wyborczych mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego oraz polityki lokalnej.

Groups
Udostępnij: